[vc_row][vc_column][vc_column_text]“A zene csodálatos világa egész kicsi korom óta elkápráztatott, és kezdettől fogva vonzott. Azt hiszem, a zene szeretete vezetett a színészi pálya felé is, hiszen gyermekként imádtam a zenés előadásokat.

Úgy alakult, hogy soha nem tanultam semmilyen hangszeren, és nem vagyok jártas a zeneelméletben, mégis számos zenei projekt életre hívója és közreműködője lehetek.

Nekem ez a tökéletes hobbi, talán több is annál. Az évek során autodidakta módon megtanultam bánni néhány hangszerrel, így ma már nem csak az éneklés ad teret a kreativitásomnak. Rengeteg dalt, dalszöveget írtam, és ez a folyamat ma is aktív vulkánként izzik bennem.

Itt megismerkedhettek a jelenlegi zenei projektjeimmel, és szemezgethettek az ezekhez kapcsolódó dalok közül. Remélem, legalább annyi örömet leltek bennük, mint amennyit nekem okoztak.” – Orosz Ákos[/vc_column_text][vc_separator][vc_tta_accordion style=”flat” active_section=”0″ css_animation=”fadeIn” collapsible_all=”true”][vc_tta_section title=”Aszittem” tab_id=”1551175652780-2745c361-d84c”][vc_column_text]

 

“Az Aszittem nekem a fiatalság, a vagányság, a kreativitás, a szabadság és az abszolút boldogság!”

Az Aszittemet még gimnáziumban kezdtük el. Véletlenül cseppentem bele az akkor már név nélkül együtt zenélő bandába, akiknek egy daluk már volt ugyan, de énekesük nem. Az első közös próba után kiderült, hogy nagyon nagy az összhang közöttünk, és rendkívül hamar össze is raktunk egy albumnyi saját dalt, amikkel koncertezni kezdtünk.

Az első koncerten alakult ki, hogy a zenekar neve Aszittem legyen. Ez a “kifejezés” egy visszatérő motívum volt az egyik kedvenc dalunkban. Akkor még “csak” a dalszövegeket vittem és az énekszólamért voltam felelős. Ez később megváltozott, hiszen időközben szert tettem némi hangszeres tudásra, így sok dal zenei alapötletét is én dobtam be a közösbe.

A négy alaptag Domokos Balázs, Orosz Ákos, Schadl Kornél, Szente Dániel, ám az Aszittem ma már leginkább hozzám köthető.[/vc_column_text][vc_separator][vc_video link=”https://youtu.be/Bm2OggNUB8A” title=”Aszittem – Vattacukor (Vígnap – live 2019)”][vc_video link=”https://youtu.be/aSBhlWa5FJI” title=”Aszittem – Kérlek áruld el, hogy ki a f@szom vagy… (Filter ArtClub – Live 2019)”][vc_video link=”https://youtu.be/9ZVDuLc9ovs” title=”Aszittem – Nem szeretsz (FilterArtClub – live 2019)”][vc_video link=”https://youtu.be/tqJumAUdOVQ” title=”Aszittem feat. Mogyoró Kornél – Aszittem”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=LWuNYIhI5j0&list=PLTt2y-Lfk-O0jauM8p8QFOscxCF79Jb0U” title=”Aszittem – Bodzafa live (2019 Vígmajális)”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=3cztUpBkhh8&list=PLTt2y-Lfk-O0jauM8p8QFOscxCF79Jb0U&index=2″ title=”Aszittem – Az én menyasszonyom (live)”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Z6q8oEAFKYw” title=”Aszittem – Hova lettek…”][vc_video link=”https://youtu.be/seDKuBRET1c” title=”Aszittem – nemet mondani”][vc_video link=”https://youtu.be/7-BDNp5mQns” title=”Aszittem – Nem fáj”][vc_video link=”https://youtu.be/6VSN9JXHkqo” title=”Aszittem – Én már látom”][vc_video link=”https://youtu.be/tZHPdRQM-T8″ title=”Aszittem – Csigalépcső”][vc_video link=”https://youtu.be/UqR0q4YqSUc” title=”Aszittem – Kezdet”][vc_video link=”https://youtu.be/4Yv7_GzeH0o” title=”Aszittem – Eljön az én időm”][vc_video link=”https://youtu.be/u7sOvhPB4RA” title=”Aszittem – Bodzafa”][vc_video link=”https://youtu.be/lDkt054-UXs” title=”Aszittem – Ennyi”][vc_video link=”https://youtu.be/BR3SvBspMGU” title=”Aszittem – Quasimodo”][vc_video link=”https://youtu.be/2jDql7QPMzQ” title=”Aszittem – Ha meg kell állni”][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Kelet-Nyugati Pályaudvar” tab_id=”1551175652794-982624e1-5742″][vc_column_text]

Vizi és Ecsédi találkozott. És itt kezdődött minden. Az ő történetüket írta meg Bereményi Géza és adta elő Cseh Tamás két részletben, két Magyarországon: 1979-ben (Frontátvonulás) valamint 1992-ben (Nyugati pályaudvar). A történetet egybe olvasztotta, és most új köntösbe bújtatva adja elő három fiatal színész: Orosz Ákos, Tóth András és Zoltán Áron. A koncertszínházi előadás teljes mértékben az alkotók műhelymunkája, a szerző dramaturgiai segítsége mellett.

Hogyan boldogul Vizi és Ecsédi ’79-ben, és ’89-ben Magyarországon, milyen akadályokkal kell megküzdeniük, milyen választ kapnak, vagy adnak arra a kérdésre, ami a legfontosabb: Ki vagyok? Hol vagyok? És amit még ők sem mertek megkérdezni: „Mivégre vagyok?”.

Az előadás Bereményi Géza és Cseh Tamás Frontátvonulás, Nyugati pályaudvar valamint Bereményi – Cseh –Másik János Levél a nővéremnek 2. albumairól tartalmaz dalokat valamint egyes részekhez Zoltán Áron írt plusz zenéket a műhelymunka során.
[/vc_column_text][vc_separator][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_separator][vc_message css_animation=”fadeIn”]KELET-NYUGATI PÁLYAUDVAR (CSEH TAMÁS-EST)

Bereményi Géza:
Kelet-nyugati pálaudvar
„Lábjegyzet egy jövőbeli történelemkönyvből”

Előadják: Orosz Ákos, Tóth András, Zoltán Áron
Zenészek: Kovács Márk (szaxofon), Laczi Sándor (cselló)
Dramaturg: Zoltán Áron, Tóth András
Zene: Cseh Tamás, Másik János, Zoltán Áron és az előadók[/vc_message][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Karamazov” tab_id=”1551175701223-dd3a8855-dddf”][vc_video link=”https://youtu.be/8AQ5BnBRTZQ”][vc_separator][vc_column_text]A Karamazov eredetileg egy színházi előadás, melyet (egy szereplő kivételével) az egyetemi osztálytársaimmal hoztunk létre saját ötlet és saját elhatározás alapján, önszorgalomból és olthatatlan alkotási vágyból. Ebbe az előadásba kerültek dalok is melyeket mi írtunk és valamilyen formában kapcsolódnak a színdarabhoz.

Az előadás 2017-ben ötödik évét éli és úgy gondoltuk ezt a jubileumot érdemes lenne valamivel különlegessé tenni. A meglévő dalokat áthangszereltük, felújítottuk és írtunk még hozzájuk újakat, így kialakult egy zenei anyag, mely önállóan is megállja a helyét.

A Karamazov most már zenekarként is működik és önálló koncerteket ad. A repertoár folyamatosan bővül és gazdagodik. A zenekar tagjai Adorjáni Bálint, Lazók Mátyás, Jankovics Péter és Orosz Ákos.

[/vc_column_text][vc_message css_animation=”fadeIn”]KARAMAZOV

Dmitrij Karamazov: Adorjáni Bálint
Ivan Karamazov: Orosz Ákos
Aljosa Karamazov: Lazók Máytás
Fjodor Karamazov, Szmergyakov: Jankovics Péter

Rendező: Laboda Kornél
Verseket fordította: Szálinger Balázs, Hercsel Adél
Dalok: Orosz Ákos, Lazók Máytás, Jankovics Péter, Adorjáni Bálint[/vc_message][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]